Pasūtījumiem no € 18.00 bezmaksas piegāde uz Omniva pakomātiem visā Latvijā!

Indonēzijas, Sumatras Gayo reģiona kafija

12,0040,00

Šī kafija ir nākusi no Ketiara sieviešu kooperatīva Indonēzijas Sumatras salas Gaijo augstienēm 1300 – 1550 metrus virs jūras līmeņa. Kafija ir bioloģiski audzēta citu augļu koku paēnā, rūpējoties par dabas daudzveidību. Vidēji viegls grauzdējums, kas ļaus atklāt tieši šīs kafijas unikālās īpašības.

Kafijas tips: 100% Arabica
Kafijas šķirne: 
Dažādas
Reģions: 
Gayo, Sumatra, Indonēzija
Augstums: 
1300 – 1550 metri v.j.l.
Pupiņu apstrāde: 
Daļēji sausa
SCA reitings:
 84-86
Grauzdējums:
 ●●○○○

Apraksts

Izvēloties katru no kafijām, kuru grauzdēsim un piedāvāsim baudīt, mēs pievēršam uzmanību ne tikai kafijas kvalitātei, bet arī tās īpašajam stāstam. Šai kafijai no Indonēzijas Sumatras salas Gaijo reģiona tādi pat ir vairāki.

Indonēzijā sievietes ir apmēram 70% no visa darbaspēka, kas ir nodarbināti kafijas laukos. Tai pat laikā tikai 10% no viņām ir uzņēmējas un tikai 20% pieder zeme (šajos procentos ir ieskaitīti ar kopīpašumi ar dzīvesbiedriem). Savukārt, Ketiara kooperatīvs ir izņēmums. Tājā ietilpst 1080 biedri, kuriem kopā pieder 1040 hektāri kafijas lauku, un no šiem biedriem 71% ir tieši sievietes. Kooperatīvam ir vairāk kā 25 gadu pieredze kafijas audzēšanā; pēdējos 12 gadus viņi paši eksportē savu kafiju (aptuveni 22 500 maisus gadā).

Gaijo ir reģions Sumatras salā Indonēzijā, kuru ieskauj kalni un pakalni, tam raksturīga vulkāniska augsne un lietusmežu klimats. Kafijas krūmi tiek audzēti 1300 līdz 1550 metru augstumā virs jūras līmeņa, augļu koku paēnā, tādējādi rūpējoties par reģiona dabas daudzveidību. Kafija tiek audzēta bioloģiski, savukārt pēc novākšanas tā tiek apstrādāta unikālā veidā, kas raksturīgs tikai Indonēzijai – ar slapjās lobīšanas metodi, tādējādi piešķirot kafijai neatkārtojamu garšu – biezu un samtainu. Mēs šīs pupiņas izvēlējāmies grauzdēt vidēji gaiši, lai uzsvērtu un atļautu pilnībā izpausties šīm īpašībām.

Papildu informācija

Iepakojums

250 g, 1 kg