Pasūtījumiem no € 20.00 bezmaksas piegāde uz Omniva pakomātiem visā Latvijā!

Brazīlija, Espírito Santo, Rancho Dantas

Kad izvēlējāmies pirmās kafijas pupiņas, kuras grauzdēsim un piedāvāsim baudīšanai, bija skaidrs, ka sākumā būs divas – vienas ar augļainākām garšas notīm, uz citrusu pusi, bet otras pilnīgākas, kuras grauzdēsim tumšākas, ar domu par “klasiskās kafijas” cienītājiem. Ja domājam klasiku, kafijas pasaulē noteikti pirmā prātā nāk Brazīlija. Un arī grauzdējuma pakāpe “klasikas” cienītājiem noteikti pareizāka liksies tumšāka.

Rancho Dantas saimniecībā kafija tiek novākta, izmantojot roku darbu un izvēloties tikai gatavos kafijas augļus. Pēc tam, kad kafijas pupiņas ir atdalītas no apvalka, tās tiek nogādātas no saules aizsargātās terasēs pirmajai žāvēšanas stadijai, kura ilgst trīs dienas. Neveiksmīga fermentācija var sabojāt kafiju, tāpēc šīs pirmās trīs dienas process tiek uzmanīts īpaši rūpīgi.

Pēc tam pupiņas tiek pārvietotas uz nākamo žāvēšanas vietu zem jumta, kur tās turpmākajās 15 – 20 dienās sasniedz savu ideālo mitruma līmeni. Žāvēšanas procesa laikā kafijas pupiņas tiek regulāri maisītas un vienmērīgi izretinātas, kamēr tās sasniedz nepieciešamo kvalitāti.

Rancho Dantas, kuras ir ģimenes saimniecība ar aptuveni 2500 kafijas krūmiem, darba diena sākas piecos no rīta un beidzas deviņos vakarā. Pedro ir galvenais vīrs kafijas laukos, kā arī atbildīgais par kafijas pupiņu izspiedējmašīnas darbu, bet viņa sieva Gracilda, paralēli rūpēm par māju, meitu un dzīvniekiem, vada kafijas žāvēšanas procesu piemājas žāvētavās.

Šīs kafijas audzētāji, tāpat, kā mēs, ir ģimenes uzņēmums, kas bija viens no iemesliem, kāpēc no visa plašā Brazīlijas pupiņu klāsta mēs izvēlējāmies piedāvāt tieši šīs. Tās grauzdējam līdz vidējam līmenim, kas garšā liks sajust vairāk rūgtuma un mazāk skābuma, bet tik un tā būs lieliski sabalansēts. Mēs šo kafiju esam izmēģinājuši gan profesionālā, gan mājas espresso variantā, tāpat arī mokas kannā, un pat pilnīgākajā brīvdabas variantā, imitējot “french press”.

Pirkt internetveikalā

Kafijas tips: 100% Arabica
Kafijas šķirne: Red Catuai
Reģions: Brazīlija, Espírito Santo
Augstums: 1000 – 1100 metri v.j.l.
Pupiņu apstrāde: Daļēji sausa
SCA reitings: 82-84
Grauzdējums: ●●●○○