Pasūtījumiem no € 20.00 bezmaksas piegāde uz Omniva pakomātiem visā Latvijā!

Bolīvijas Yungas reģiona kafija

Bolīvijas kafija ne tuvu nav pati populārākā pasaulē. 2019. gadā, no 51 kafijas valstīm Bolīvija bija necilajā 38. vietā. Jungas (Yungas) tiek uzskatīts par labāko Bolīvijas kafijas audzēšanas reģionu, taču vēl līdz pat nesenam laikam vienīgais veids, kā no šī augstkalnu reģiona novāktās pupiņas nogādāt līdz tuvākajai Lapasas (La Paz) pilsētai, bija, izmantojot bēdīgi slaveno, tā saukto Nāves lielceļu, uz kura katru gadu bojā gāja aptuveni 250 cilvēku.

Pēc tam, kad Bolīvijas valdība Jungas reģionu ar Lapasas pilsētu savienoja ar transportam piemērotāku šoseju, Nāves lielceļš ir palicis vairāk kā tūristu atrakcija, toties Bolīvijas kafijai ir palielinājušās iespējas kļūt pazīstamākai ārpus tuvākās apkārtnes.

Mēs izvēlējāmies Farms Yungas vietējo aimaru indiāņu audzēto kafiju gan šī Bolīvijas reģiona sarežģītā stāsta dēļ, gan arī tāpēc, ka kafijas pupiņu parametri atbilda mūsu iecerēm par interesantas, svaiga aromāta kafijas grauzdēšanu. 1660 metrus virs jūras līmeņa šī kafija tiek audzēta bioloģiski, tā tiek novākta no jūnija līdz oktobrim, rūpīgi atlasot tikai gatavos kafijas augļus.

Pēc vairākiem mēģinājumiem mēs esam atraduši īsto grauzdēšanas veidu un ilgumu, kas ļauj izpausties labākajām šo kafijas pupiņu īpašībām. Īpaši gribētos uzsvērt šī mūsu grauzdējuma smaržu – noceļot vāku konteinerim, kurā tiek uzglabātas nesen grauzdētās pupiņas, telpa tiek piepildīta ar smaržu, kura garantē ‘wow’ efektu. To nav iespējams aprakstīt, to ir jāsajūt.

Šo kafiju mēs radījām ar domu par baudītājiem, kuri garšā meklē svaiguma un skābuma notis; likās, ka tiem, kuri vairāk pieturas pie tradicionālajiem itāļu stila grauzdējumiem, šī nebūs īsti piemērota, taču liels bija mūsu pārsteigums, kad daudzi, kuri pirms degustācijas brīdināja, ka viņiem “tās skābās” kafijas nepatīk, šo atzina par favorīti. “Skāba, bet galīgi ne sliktā nozīmē skāba, tieši otrādi!”

Pirkt internetveikalā

Kafijas tips: 100% Arabica
Kafijas šķirne: Red catuai, Red caturra, Yellow caturra, Typica
Reģions: Bolīvija, Yungas
Augstums: 1660 metri v.j.l.
Pupiņu apstrāde: Slapja
SCA reitings: 82-84
Grauzdējums: ●●○○○